Podrażnienie pochwy a wynik wymazu

wymaz z szyjki macicy i z pochwy są w OK (wynik ujemny), wyszedł tylko Lactobacillus spp . w wymazie z kanału szyjki komórki nabłonkowe nieliczne, flora bakteryjna - nieliczne formy cylindryczne Gram ( ), a z pochwy liczne formy cylindyczne Gram i komórki nabłonkowe dość liczne to czy - jeśli nadal mam uczucie podrażnienia, świądu w okolicach pochwy i odbytu, zaczerwienienia - jakie badania jeszcze mogę wykonać sama? Czy to może być.. choroba weneryczna?

Aleksander Ropielewski

Wynik wskazuje na konieczność leczenia - obecność bakterii w wymazie z pochwy. Mogą one dawać opisane objawy, jednak należy rónież wykluczyć infekcje pasożytnicze oraz choroby weneryczne. Zrobiłbym to w dalszej kolejności po eradykacji bakterii z dróg rodnych. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu miejscowego.