Czy zrobić wymaz z szyjki macicy?

Proszę o interpretację wyników cytologii gr II, nasilony odczyn zapalny, flora bakteryjna, zapalenie. Rok temu miałam dokładnie ten sam wynik, zrobiłam biocenozę pochwy i wyszło:(Komórki nabłonkowe obecne Leukocyty poj wpw Lactobacillus nieliczne wpw Clu cells nieobecne Grzyby brak wpw Flora bakteryjna obecna Ziarenkowce gram poj wpw Pałeczki gram- poj wpw), ale lekarz pow ze nie należy nic z tym robić. Czy powinnam jakoś zacząć leczyć teraz to zapalenie? Czy zrobić wymaz z szyjki macicy?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy wykonać wymaz oraz zastosować stosowne leczenie proszę zgłosić się do lekarza ginekologa