Podstawowe badania w 5. tygodniu ciąży

Czy w piątym tyg ciszy ginekolog powinien założyć kartę ciąży i zlecić badania na grupę krwi oraz badania podstawowe.i czy można pracować w tym samym pomieszczeniu co wykonuje się badania rtg oraz tk.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Będąc w ciąży nie powinna Pani pracować w miejscu, gdzie znajduje się ryzyko promieniowania RTG! Już w 5 tygodniu ciąży specjalista ginekolog może zalecić wykonanie pierwszych badań. Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.