Promieniowanie RTG a wpływ a ciążę

Witam,jestem w 5 mc ciąży,ostatnio byłam na prześwietleniu RTG z moim psem.Nie miałam na sobie fartucha ochronnego,Pan wykonujący badanie,kazał mi go trzymać.Proszę o odpowiedź, czy będąc w ciąży można znajdować się w bliskiej odległości od aparatu RTG? Czy promieniowanie nie zaszkodzi dziecku? Jakie badania mogę wykonać, żeby upewnić się, że dziecko jest zdrowe? Jestem zdesperowana.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Najlepiej byłoby dowiedzieć się w jakiej dawce promieniowania było robione zdjęcie rtg, proponuje zadzwonić do weterynarza.