Podwyższona bezpośrednia bilirubina

Witam,mam pytanie dotyczące wyników badań.Bilirubinę całkowitą mam w normie natomiast bezpośrednią podwyższoną konkretnie norma to 0,0-0,3 mój wynik to 0,32 ,czy jest to objaw choroby?czy powinnam się martwić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak nieznaczne podwyższenie poziomu bilirubiny bezpośredniej nie wydaje się być powodem do niepokoju. Wynik warto jednak ocenić w oparciu o dane kliniczne.