Podwyższona temperatura u 10-miesięcznego dziecka

Witam,moja 10miesieczna córka ma od 2dni podwyższona temp. W nocy nie ma apetytu na moje mleko(w dzien normalnie),pozostałe dania(w tym sniadanie-kaszka na mleku bez laktozy Np.),obiady i kolacje troche mniej niż zazwyczaj.I sypia w dzien wiecej (2x2h),a przecież Niespiochem byla od urodzenia(2x30min max),a i tak trze oczy.W nocy czesto sie budzi,bo przekreca sie na brzuszek i to wybudza ja ze snu.W ogóle nie uznaje teraz innej pozycji do spania-od razu na brzuch.skrzypniecie podlogi ja wybudza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany wzrost temperatury, w połączeniu z pozostałymi objawami najpewniej jest konsekwencją infekcji. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko, ewentualnie zleci badania dodatkowe oraz wdroży właściwe leczenie.