Podwyższone ciśnienie a wynik badań kontrolnych

Proszę o poradę. Z powodu czasem podwyższonego ciśnienia miałam zlecone badania (na ogół mam ciśnienie niskie 108/80 - mam prawie zawsze małą różnicę między górnym a dolnym - czy to źle?), ale czasem pojawia się 135/100 - nie po wysiłku). Odebrałam wyniki moczu mam dobre (wszystko w normie), a z wyników krwi sód na granicy normy: norma do 145 a ja mam 143, a potas: norma do 5,10 a ja mam 5,23. Czy powinnam się udać do lekarza internisty, czy nie mam się czym niepokoić? Pozdrawiam Agnieszka

Witam serdecznie. Warto udać się do internisty, ponieważ zarówno wahania ciśnienia jak i podwyższony potas nie są dobre dla długofalowej kondycji organizmu. Obecnie Pani wyniki nie wskazują na konkretną jednostkę chorobową, co jednak nie oznacza iż należy poprzestać w tym momencie na diagnostyce.