Podwyższone ciśnienie u 43-latka

mam 194 3 wynik triglicerydy, cholesterol całk. 194, hdl 45 a ldl 111 ciśnienie mierzone 140 na 95 glukoza 94, jak sie dowiedziałem że mam podwyższone ciśnienie trochę mam obaw prosze o podpowiedź mam 43 lata wzrost 176 waga 75, prowadzę sportowy tryb życia , jednak lubie piwko może ono się przyczynia do podwyższonego cisnienia

Takie ciśnienie jest graniczne. Czasem na początek wdraża się tzw postępowanie niefarmakologiczne czyli rezygnacja z piwka itp. Jeśli ciśnienie utrzymuje się wdraża się leczenie farmakologiczne. Nie jest to jednak jakiś bardzo groźny stan.