Wyniki badań i niskie ciśnienie

Mam pytanie. Ostatnio robiłam wyniki: hemogl- 11,8 hematokryt- 35,9, cholesterol całkowity- 119 hdl- 66,5 ldl-44,55 triglicerydy-39,8.TSH-1,890 Dodam że bardzo dokucza mi zbyt niskie ciśnienie( 95/55czasem potrafie miec 90/48 zwłaszcza rano)czesto kreci mi sie w głowie czuje sie zmeczona i ospała. Byłam u lekarza ale nie stwierdził nic niepokojącego. Bardzo proszę o podpowiedż czy warto jeszcze zrobić jakies dodatkowe badania? czy te objawy mogą świadczyc o jakies chorobie?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wyniki badań są prawidłowe. Niskie ciśnienie może być uwarunkowane genetycznie, często występuje również u osób szczupłych.Należy wykluczyć przyczyny hormonalne tzn. niedoczynność tarczycy - u Pani wykluczono, niedoczynność kory nadnerczy, cukrzycę, choroby układu krążenia oraz wykluczyć działania niepożądane stosowanych leków.
Leczenie niefarmakologiczne polega na zwiększeniu ilości przyjmowanych płynów (ok.3 litrów dziennie), wysokim ułożeniu głowy podczas snu. Można przyjmować kofeinę doustnie. Leczenie farmakologiczne polega na stosowaniu midodryny.
Pozdrawiam