Czy tabletka antykoncepcyjna nie jest dla mnie odpowiednia?

Czy tabletki antykoncepcyjne są nie dla mnie? Pierwszy raz na wizycie u ginekologa dostałam receptę na vibin mini niestety po 3 tygodniach lekarz zmienił mi je na rigevidon ponieważ miałam cały czas krwawienie i okropnie bolał mnie brzuch, niestety te chyba też mi nie odpowiadają. Odkąd zaczęłam je brać codziennie boli mnie głowa, jest to takie pieczenie do tego mam strasznie niskie ciśnienie 85/43 np. Jest to nie do zniesienia więc czy warto dzwonić po kolejną zmianę tabletek? Czy może lepiej poprosić o jakieś mocne przeciwbólowe? Nie zależy mi na antykoncepcyji, lekarz mi je przepisał na bolesne i obfite miesiączki.
KOBIETA, 19 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

uważamy, że powinna Pani ponownie zgłosić się do ginekologa w celu omówienia zaistniałej sytuacji oraz ewentualnej zmiany kolejnych tabletek antykoncepcyjnych. Codzienne bóle głowy są wskazaniem do zaprzestania stosowania aktualnych pigułek.

Niestety doustna antykoncepcja hormonalna niesie ze sobą szereg skutków ubocznych i każdy organizm reaguje na nią inaczej. Zażywanie silnych leków przeciwbólowych, byle tylko móc przyjmować aktualne tabletki nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej zmienić aktualne leczenie.

Wypowiedzi ekspertów pod podobnymi pytaniami znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-bole-glowy-po-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezsennosc-i-bole-kregoslupa-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tycie-po-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.