Jak leczyć swoje niskie ciśnienie?

Kobieta lat 23. co robic przy niskim ciśnieniu ?od dłuszego czasu jestem osłabiona zmeczona ospała nie mam na nic siły strasznie się mecze nawet przy drobnych wysiłkach choruje na nerwice moje ciśnienie ktore obserwuje od dluzszego czasu najczesciej wynosi 90/50 , 80/56 , 72/54, 84/48, 79/53 69/48 72/53 a usl przy tym w granicach 80-85.W echu serca wyszła mi ugoólniona hipokinezia co to znaczy ? Jak mam sobie pomoc i co robic ? dostałam skieorwanie do kardiologa ale termin mam za kilka miesięcy

Hipokinezja, negatywne dla zdrowia osobniczego i Hipokinezja to zjawisko cywilizacyjne , , polegające na dysproporcji pomiędzy zwiększającym się obciążeniem układu nerwowego, a zmniejszającym się obciążeniem układu ruchowego. Prowadzi do zaburzeń w zakresie układów: sercowo-naczyniowego, trawiennego, autonomicznego, psychonerwowego.

wg WHO -Światowej Organizacji Zdrowia hipokinezja jest obecnie, bezpośrednio i pośrednio, główną przyczyną zgonów (z powodu zapaści, choroby wieńcowej serca), zwłaszcza w krajach rozwiniętych.

Powinna więc Pani : przynajmniej godzinę dziennie jeździć na rowerze, zapisać się na gimnastykę, fitness lub kursy tańca. aerobic i uczęszczać na nie regularnnie ( min. 2 razy w tygodniu) Dodtakowo stosować dietę, ale o to powinna Pani pytać dietetyka. Pozdrawiam