Nerwica lękowa a ciśnienie tętnicze

Mam zdiagnozowaną nerwice lękową. W ostatnim czasie martwi mnie moje ciśnienie tętnicze. W ataku paniki miałam ciśnienie 150/100, od tamtej pory mierze ciśnienie wiele razy dziennie co bardzo mnie stresuje. Od trzech tygodni przyjmuje lek Concor cor 1,25mg. Czy lek ten powstrzyma skoki ciśnienia? Wczoraj sprawdzałam ciśnienie i miałam 142/80. Zazwyczaj mam 110/70 lub niższe. Czy mogę dowiedzieć się czegoś więcej o ciśnieniu. Jak się zmienia. Uczęszczam na terapię i przyjmuje lek przeciwdepresji.

Witam,
zaburzenia z którymi zmaga się Pani każdego dnia, wiążą się z dużą podatnością na stres, wywołują wzrost ciśnienia.Lęk który Pani przeżywa może generować objawy w ciele i skłaniać Panią do częstych pomiarów ciśnienia, w tym czasie następuje szybka mobilizacja układu nerwowego i objawy w ciele wzmagają się, wówczas ciśnienie wzrasta.
Ważne jest przerwanie tego błędnego koła.
Myślę, że jest Pani na najlepszej drodze do poradzenia sobie z problemem.
Zadbała Pani o układ krążenia i serce, domyślam się że po konsultacji kardiologicznej otrzymała Pani Concor, który jest środkiem pozwalającym obniżyć przyśpieszone tętno i ciśnienie. Dodatkowo podjęła Pani psychoterapię, która pozwoli zwiększyć umiejętności radzenia sobie ze stresem i odkryć zasoby pozwalające poradzić sobie w sytuacjach trudnych.Korzysta Pani również ze wsparcia psychiatry i stosuje leki przeciwdepresyjne, które pozwalają opanować męczące objawy.
By lepiej poradzić sobie z objawami proszę zastosować metody relaksacji, trening autogenny schultza z pewnością pomogą w tak trudnej sytuacji.
Życzę powrotu do zdrowia!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz