Podwyższone monocyty w badaniach 9-miesięcznego dziecka

Witam martwią mnie badania krwi mojej 9 miesięcznej córki. WBC 8.4, LYM 5.20, MID 0,70, GRA 2,5 LYM% 62,1 MID% 8.4, GRA% 29,5 Jeszcze ma obniżone MCV 77, MCH 26,5 PODWYŻSZONE PLT 535, I Rozmaz krwi podwyższone monocyty% 5, Band% 1 reszta badan niby w normie. Bardzo proszę o radę. wspomnę że córka ostatnio brała antybiotyk bo miała infekcję dróg oddechowych.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Witam.
Odnosząc wyniki do norm referencyjnych, gdyż nie podała Pani norm laboratoryjnych nie są one niepokojące. Podwyższony poziom monocytów i płytek krwi może być związanych z infekcją. MCV i MCH należy odnieść do poziomu erytrocytów i hemoglobinę jeżeli te są w porządku nie należy się przejmować. Poziom limfocytów dla dziecka w Pani wieku jest normą. Proszę skontrolować za jakiś czas badanie głównie pod kątem ilości płytek.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy