Podwyższony ALT i AST oraz krwista biegunka

Witam, z podwyższonymi ALT i AST byłem w szpitalu, prawdopodobnie powodowało to u mnie krwistą biegunkę. Po tygodniu wszystko ustąpiło zostałem wypuszczony z ALT 66 AST 35. Będąc w domu źle zrozumiałem wypuszczenie ze szpitala i nie przestrzegałem diety wątrobowej. po tygodniu wróciła biegunka. Poszedłem zrobić badania i ALT 94 AST 46. Obecnie stosuję Ostropest plamisty 3 x 1 oraz Essentiale Forte 3 x 1 + dieta. Jak mogę obniżyć ALT i AST ? we wtorek powtarzam badania, co mogę jeszcze zrobić ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy przestrzegać zaleceń w tym diety i nie spożywać alkoholu. Jeżeli podwyższony poziom AST i ALT będzie się utrzymywał to konieczne może okazać przeprowadzenie dalszej diagnostyki w celu ustalenia przyczyny w/w objawów.