Czy dodatkowe stosowanie Sylimarolu lub Heparegenu ma sens?

Dzień dobry, poproszę o interpretacje wyników badań: ALT 43 (n do 41) GGTP 74 (n do 60) reszta badań w normie i to w środkowych przedziałach norm, wirusy wykluczone. Noc przed badaniem byłem w pracy przez co niewyspany Nie utrzymuje żadnej diety ale otyły nie jestem. Lekarz 1-go kontaktu zalecił essentiale forte, czy powinienem zażywać coś jeszcze? Czy dodatkowe stosowanie sylimarolu lub heparegenu ma sens?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Wspomagająco może Pan kupić sobie ostropest plamisty i jakiś produkt z karczocha (np. sok). Ostropest po zmieleniu (można też kupić mielony) dodajemy do zup, sałatek itp., zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ma bardzo dobry wpływ na wątrobę.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka