Czy te leki mogą wejść w taką interakcję?

Dzień dobry, bardzo proszę o poradę, od 2 tyg. przyjmuję lek Heparegen 3x1 tab. w związku z wynikami badań: podwyższonych enzymów wątrobowych (ALT - 71, AST - 40) oraz cholesterolu (cał. 271, HDL - 45, LDL - 191| mg/dL) i trójglicerydów (191| mg/dL), USG j. b. - wątroba wym. 166 mm z cechami dużego stłuszczenia, reszta wyników badań w normie, leczenie zostało zalecone na okres 3 m-c wraz z optymalizacją diety. Chciałbym dołączyć wspomagająco do leczenia lek sylimarol vita 150 lub essentiale forte, który w tym przypadku mógłby lepiej się sprawdzić? Czy te leki nie wchodzą w niepożądaną interakcję z lekiem Heparegen? Niestety w najbliższym czasie nie mam jak skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o leki to zasada im więcej tym lepiej jest mało przydatna. Nie ma najczęściej potrzeby kojarzyć tych leków. Można jednak stosować Essentiale i Heparegen razem. Co do sylimaryny to byłbym ostrożny bo preparat ten ma raczej znaczenie historyczne w medycynie, a w większych dawkach może być szkodliwy.