Podwyższony ASPAT i ALAT oraz ból w okolicy pęcherzyka żółciowego

witam czy podwyzszony aspat 63 i alat 108 moga miec cos wspolnego z woreczkiem zolciowym .,jak zjem tluste czuje tak na 2 cm pieczenie lub delikatny ból a jak delikatnie przycisne woreczek zolciowy to przestaje bolec czy moge miec tez przepukline woreczka biore tez juz pantoprazol 15 lat na przepukline przepyku i pustu zalodka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że nie ma takiej patologii jak przepuklina pęcherzyka żółciowego. Podane, podwyższone wyniki jak najbardziej mogą być wynikiem schorzeń pęcherzyka. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę, a przede wszystkim wykonanie USG jamy brzusznej.