Podwyższony MCHC i obniżone LPCR w morfologii krwi

Witam. Co oznacza przy badaniu morfologi krwi podwyższone MCHC: 36,6 (32,0-36,0) oraz obniżone LPCR: 9,9 (13,0-43,0) ? Dodam że pozostałe wyniki są prawidłowe. Ponadto mam także podwyższony cholesterol całkowity : 208, 0 (<190,0).

Aleksander Ropielewski

Odchylenie jedynie w tych dwóch parametrach wyniku morfologii krwi, przy pozostałych wynikach prawidłowych nie jest powodem do niepokoju i nie wymaga leczenia.