Podwyższony poziom anty-TG u 31-letniej osoby

Bardzo proszę o interpretację następujących wyników badań tarczycowych: TSH 2,01 (0,27 - 4,2) FT3 5,62 (3,1 - 6,8) FT4 13,41 (12 - 22) anty-TPO 10,77 (0 - 34) anty-TG 325,10 (0 - 115) O czym może świadczyć podwyższony poziom anty-TG przy prawidłowych wartościach pozostałych badań? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Podwyższone stężenie anty TG wskazuje na autoimmunizacyjną chorobę tarczycy. Istnieje również niewielki odsetek osób zdrowych, które mają nieco podwyższone stężenie przeciwciał. Warto, aby co jakiś czas oznaczała sobie Pani stężenie TSH (wystarczy raz na 6-12 miesięcy, chyba, że poczuje się Pani gorzej, np. pojawią się objawy niedoczynności tarczycy, wtedy oznaczenie należy wykonać wcześniej.)
Jeśli ma Pani dodatni wywiad rodzinny w kierunku chorób tarczycy, to istnieje większe ryzyko, że choroba ulegnie progresji, aczkolwiek możliwa jest również sytuacja, że nic złego nie będzie się działo. Warto przy okazji wykonać usg tarczycy, aby ocenić jej echogenicznośc.