Podwyższony poziom bilirubiny, amylazy i fosfotazy alkalicznej a wzdęcia i gazy po jedzeniu

Witam Mam podwyższony poziom bilirubiny 1,37 (norma 1) i amylazy 88 (norma 80) i fosfataza alkaliczna 119 ( norma do 104 a przy tym po obfitszym jedzeniu wzdęcia i gazy o czym to może świadczyć? bardzo się martwię. Proszę o odpowiedź

Wygląda na chorobę trzustki. Koniecznie trzeba to diagnoziwac. Juz teraz warto posiłki rozłożyć na 5 mniejszych. Warto przed jedzeniem stosować Kreon. Mniejsza dawka chyba bez recepty. Dobry probiotyk byłby pomocny. Dla lepszego trawienia tez przed każdym posiłkiem można napić się trochę wody z cytryna lub zaprzonego imbiru. I jak najszybciej do lekarza.