Podwyższony poziom cukru na czczo

PANIE PROFESORZE PROSZE O ODPOWIEDZ . OD KILKU LAT MAM RANO NACZCZO PODWYZSZONY POZIOM CUKRU WE KRWI 110 100 120 130 MIALAM BADANIE GLIKEMICZNE PO 2 GODZ I PONOC CUKRZYCY NIE MAM.PO POSILKU 1 GODZ MAM112 LUB 154 CZY TO JEST DOBRZE?? BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ WIEM ZE JEST PAN EXPERTEM W TEJ DZIEDZINIE SERDECZNIE POZDRAWIAM

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu potwierdzenia lub wykluczenia cukrzycy konieczne jest wykonanie testu obciążenia glukozą. Jeśli miał Pan wykonany taki test, to konieczna jest ocena jego wyników. Podane wartości po 1 godzinie nie pozwalają rozpoznać cukrzycy.