Podwyższony poziom erytrocytów oraz obniżony poziom RDW-SD

Witam. Odebrałam dzisiaj wyniki badań i okazało się, że mam podwyższony poziom erytrocytów 5,2 (zakres 3,7 - 5,1) oraz obniżony poziom RDW-SD 36 (zakes 36,4 - 46,3). Czy to jest jakiś powód do obaw? Badania robiłam kontrolnie i nie planowałam wizyty u lekarza. Pozdrawiam

Witam!
Wyniki bardzo nieznacznie odbiegają od normy i jeśli były to tylko badania okresowe to nie ma potrzeby poszerzania diagnostyki. Często nieco podwyższony poziom erytrocytów wynika z niedostatecznego nawodnienia - proszę zwrócić uwagę, czy przyjmuje Pani wystarczająca ilość płynów (zalecane jest 2 litry dziennie).