Podwyższony poziom płytek krwi u 7-miesięcznego synka

Witam, odebrałam wyniki krwi mojego 7 miesięcznego synka. Ma znacznie podwyższony poziom płytek krwi tj. 860, hgb 9,7, hmt 29,7, w rozmazie mikroskopowym podwyższony poziom granulocytów kwasochłonnych 9 i monocytów 10. Karmię piersią i od miesiąca dodatkowo posiłki zgodnie z żywieniem małego dziecka. Co może być przyczyną tak znacznie wyższej wartości PLT

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję z powyższym wynikiem wybrać się z dzieckiem do pediatry, lub zadzwonić i poprosić o wizytę domową. Ciężko jest odnosić się do powyższego wyniku ponieważ nawet nie podaje Pani przyczyny wykonywania badań. Całkowitą interpretację można przeprowadzić tylko w czasie wizyty lekarskiej.