Kwasochłonne, limfocyty i granulocyty u 2,5-miesięcznego dziecka

Prosze o zinterpretowanie wynikow morfologii mojego syna (2,5 miesiaca): HCT: 33% HGB: 10,9 g/dl RBC: 3670000/ul, MCV: 88,8 fl, MCHC: 33,4 g/dl, MCH: 29,7 pg, RDW_P: 12,6% PLT: 442000/ul, P-LCR: 29,9%, MPV: 10,6 fl WBC: 7650/ul, segmenty: 14,9%, kwasochłonne: 5,9%, zasadochłonne: 0,5%, limfocyty 69,7%, monocyty 9,0% Z gory dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu wykonano badanie. Wynik powinno się bowiem interpretować w oparciu o dane kliniczne. Mówiąc jednak ogólnie: nieprawidłowy jest jedynie podwyższony poziom płytek oraz nieznacznie obniżony poziom limfocytów w rozmazie. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą.