Podwyższony poziom testosteronu i zaniżony estrogen

Witam. Mam podwyzszony poziom testosteronu i zanizony estrogenow przez . Moja cera jest tlusta a wlosy wypadaja. Nie mam jednak stwierdzonego PCOS. Slyszalam ze olej lniany reguluje hormony. Moje cykle miesiaczkowe trwaja od 40 do nawet 50 dni. Jednak po miesiecznym spozywaniu siemieniaa lnianego skrocil sie on do 32 dni. Gdy przestalam spozywac siemie cykl znowu trwal od 40 dni. Czy pijac olej lniany wyregulowalabym cykle i hormony w organizmie?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to metoda mająca potwierdzenie w badaniach naukowych, jednak nie mogę wykluczyć, że w Pani przypadku byłoby to postępowanie nieskuteczne. W pierwszej kolejności sugerowałbym jednak kontakt z ginekologiem, celem ustalenia przyczyn zaburzęn miesiączkowania.