Podwyższony wynik Ft4 przy normie TSH

Ostatnio robiłam badania krwi. Okazało się, że TSH mam w normie (2,224), natomiast wynik FT4 jest podwyższony. Przy normie 10,7 - 18,40 mój wynik to 21,55. W poniedziałek mam powtórzyć badania. Zastanawiam się tylko co to może oznaczać. Dodam, że ostatnio bardzo źle się czuję (kołatanie serca, duszności, omdlenia... ). Co może oznaczać ten zły wynik? Mogę mieć nadczynność tarczycy?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może mieć Pani przy powtórzonym takich samych wyników konieczne jest wykonanie dodatkowej diagnkstyki