Podwyższony wynik limfocytów we krwi

w badaniu lab. zaniepokoil mnie wynik LYMPH % 37,0 przy referencyjnej lab. 18-34%. Coz to moze oznaczac? Pozostale wyniki w przedzialach sie mieszcza. Wiadomosci z internetu w tej materii zaniepokoily mnie. Tarczyca w porzadku / badanie dzisiejsze/ Dobrego wieczoru i czekam na odpowiedz. maria

Magdalena StusiĹska

Niewielkie przesunięcie w rozmazie i podwyższenie ilości limfocytów może być pozostałością po niedawnej infekcji lub po styczności z wirusem. Jeżeli nie ma Pani objawów takich jak gorączka, kaszel czy osłabienie nie jest to powód do zmartwienia.