Wyniki morfologii u 14-latki

Witam W wynikach morfologii mojej córki (14 lat): RBC 5,02 (norma 4-5); Neutrofile 39,4% (norma 45-70); Limfocyty 54,8% (norma 20-45). W mikroskopowej ocenie rozmazu: Gran. oboj. o jądrze podzielnym 34% (norma 45-70); Limfocyty 64% (norma 20-45); Monocyty 1% (norma 3-8). Pozostałe pozycje w normie. Czy to coś poważnego? Badanie robione kontrolnie.

Magdalena StusiĹska

Zwiększona ilość RBC może być spowodowana zagęszczeniem krwi, być może córka za mało pije, nie jest to jednak powód do zmartwienia. Przesunięcie w rozkładzie procentowym białych krwinek może mieć podłoże w niedawnej infekcji wirusowej lub przeziębieniu- nie ma powodu do zmartwienia.