Pofałdowana struktura paznokcia

Witam, mam pytanie odnośnie paznokcia. Od kilku jeden z moich paznokci u ręki odstrasza swoim wyglądem. Nie jest to grzybica ani nic z tych rzeczy jak podejrzewam. Byłam raz u dermatologa- przepisał mi preparat bakteriobójczy ale to nic nie dało. Paznokieć jest krzywy, rośnie jak chce, czerwony i ogólnie pofałdowany. Zastanawia mnie co moge z nim zrobic.. rosnie b. długo. Pytanie brzmi czy chirurgiczne usunięcie paznokcia spowoduje poprawe i czy zacznie on wyglądać normalnie po zabiegu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny paznokcia, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Sugeruję jednak, by ponownie skonsultowała się Pani ze specjalistą dermatologiem. Chirurgiczne usunięcie paznokcia, bez leczenia przyczynowego, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.