Pofalowane brzegi języka oraz odbite ślady zębów

Witam,Posiadam pofalowane brzegi języka oraz odbite ślady zębów.Podobno jest to złe wchłanianie pokarmów?Czy może coś innego?Co robić w takiej sytuacji?Ostatnio cierpiałam na zolciowy niezyt żołądka,a teraz przypuszczam helico lub problemy z zolcią.

Pofałdowany brzeg języka i odciśnięte boczne powierzchnie zębów tylnych oznacza dysfunkcję śledzionową. Jest zwykle objaw poważnej dysfunkcji metabolicznej. Konieczne jest zespołowe leczenie holistycznie. Pozdrawiam

Z tego co Pani podaje zmiany na języku mogą być spowodowane między innymi chorobą żołądka, przewodu pokarmowego, inne? Bez opanowania choroby podstawowej nie ma mowy o poprawie. Środki stosowane miejscowo ewentualnie złagodzą objawy na czas przejściowy.

Raczej nie ma to źródła stomatologicznego. Zdrowy język powinien być różowy, wilgotny i elastyczny. Taki objaw może oznaczać problemy z układem pokarmowym, np. właśnie złe wchłanianie pokarmów lub zaburzenia pracy trzustki lub śledziony. Ślady zębów mogą wynikać z odruchu zaciskania zębów podyktowanego stresem. Tutaj doradzam wizytę u specjalisty gastrologa, który zleci odpowiednią diagnostykę, a w razie potrzeby leczenie.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry