Pogorszenie stanu cery podczas stosowania plastrów Evra

Czy jeśli po plastrach evra stan mojrj cery się pogorszył to czy poeinnam je zmienić? Stosuje jeddopiero of trzech tygodni . Czy powinnam je stosować dłużej żeby coś się zmieniło. Lekarz przepisał je ze względu na nieregularny cykl, mówił też że stan mojej cery powinnien być po nich lepszy.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Dzień dobry, problem może być spowodowany składem stosowanej antykoncepcji. Nadmiar progesteronu w stosunku do ilości estrogenów może wzmagać łojotok, a co za tym idzie przyczyniać się do pojawienia się trądziku. Sugeruję skonsultować zaistniały problem z prowadzącym lekarzem ginekologiem. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.