Pogorszenie wzroku po operacji zaćmy

Witam Mam 50 lat 26.02.2015 Przeszłam operację usunięcia zaćmy (starczej) lewego oka. Przebieg zabiegu powikłany pęknięciem torebki soczewki bez upływu szklistki. Dostałam krople przeciwzapalne i przeciwbólowe. Mam zgłosić się na wizytę tydzień od daty zabiegu, aktualnie wzrok lewego oka pogorszył się i widzę tylko mgłę. Moje pytanie brzmi co to znaczy że pękła mi torebka soczewki, czy jest to groźne powikłanie, ile czasu takie coś się goi i czy trzeba będzie zabieg powtórzyć. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Oznacza to pęknięcie soczewki i brak mozliwości jej prawidłowego funkcjonowania o ile nie dojdzie do samoistnego zrośnięcia. Należy poczekać około miesiąca. Jeżeli soczewka się nie wygoi koieczne jest leczenie operacyjne.