Czy istnieje jeszcze możliwość wszczepienia tylnokomórkowej soczewki w późniejszym terminie?

Witam. Ojciec miał zabieg usunięcia zaćmy. Niestety lekarz stwierdził że tylna torebka jest uszkodzona i wszczepił soczewkę przednią. Jak mniemam uszkodzenie torebki to wina lekarza.. czy istnieje jeszcze możliwość wszczepienia tylnokomórkowej soczewki w późniejszym terminie czy uszkodzenie torebki to Dyskwalifikuje? Czy ostrość widzenia przy przedniej soczewkę jest taka sama jak przy tylnej?

Tylna torebka podczas wszczepu tylnokomorowego może podczas jej czyszczenia z zaćmionych mas pęknąc.Problem ten nie jest taki rzadki.Ostrość wzroku z przedniokomorową soczewką może być prawidłowa,czyli pełna.Natomiast jeżeli wszystko będzie dobrze, nie powinno się pacjenta narażać na kolejny zabieg wewnątrzgałkowy. Teoretycznie można soczewkę przedniokom. usunąć,ale jest to trudne, robią się zrosty, może dojść do uszkodzenia zwieracza źrenicy/dramat/ i innych powikłań.Bez tylnej torebki soczewki istnieje możliwość wszczepu tylnokomorowego przyszywanego do twardówki.Pozdrawiam