Pogorszenie wzroku po rozpoczęciu pracy w ochronie

Na przelomie lat 2012 i 2014 moj wzrok bardzo sie pogorszyl od 075 do blizy i dali 025. Do 3 do blizy i 1 do dali kod h 52oczywiscie plus wzrok sie pogorszyl jak podjelam prace w ochronie po 12 h na24 i roznie co moze byc przyczyna i czy moge starac sie o grupe na oczy czy jest to uszczerbek na zdrowiu i co powinnam zrobic

Witam. Jest to związane z wiekiem i najprawd. z częściową wrodzoną nadwzrocznością. Nie jest to powód do starania sie o grupę inwalidzką . Decyduje tutaj ostrość wzroku i pole widzenia. Pozdrawiam

Witam.
Pogorszenie ostrości wzroku do bliskiej odległości jest naturalnym procesem naszego układu wzrokowego i z tego powodu nie przysługuje uszczerbek na zdrowiu.
Pozdrawiam