Pogrubiała obrzęknięta błona śluzowa z cechami przerostu chłonnego przy bólach brzucha

corka meczy sie zbolami brzucha.w lipcu miala biegnke itrafila do szpitala.usg wykazalo wezly chlonne krezkowe 24;8 sledziona 10.4cm a trzy tygodnie pozniej w usg na przychodni wezly do 8mm sledziona 10,75cm oraz jelita z pogrubiala obrzeknieta blona sluzowa z cechami przerostu chlonnego jak w zespole zlego wchlaniania lub alergi.dodam ze ma zgrubienie na glowie prawie 2 miesiace ktore bolo jak dotyka miala robione zdjecie kosci i nic nie wyszlo?co mam dalej robic

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują, że dziecko powinno być pod opieką pediatry, który zbierze wywiad, zbada oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Najpewniej konieczna będzie jednak dalsza diagnostyka gastrologiczna/alergologiczna pod kątem zespołu złego wchłaniania lub alergii.