Pogrubiona płytka paznokcia u palców nóg

Witam! Od jakiegoś czasu zauważyłam pogrubioną płytkę paznokcia w nogach , potem taki sam zrobił się drugi. Paznokcie są innej barwy lekko żółte, ale bez jakichkolwiek plam. Muszę zaznaczyć, że mam problemy ze stopami ponieważ są notorycznie zimne, nawet latem i nie pomagają żadne warstwy skarpet itp.Udałam się do dermatologa, który stwierdził ,że to nie jest grzybica tylko "niedożywienie płytek paznokci". Czy to możliwe bo widzę, że nast.paznokieć również robi się nieco grubszy. Pozdrawiam :)

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

opis wskazuje na grzybicę. Jednak jeśli dermatolog po zbadaniu rozpoznał coś innego to sugeruje postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
może warto poszukać przyczyny problemu ze stopami oraz zweryfikować, czy dieta zawiera odpowiednią ilość witamin z grupy B.