Polecany jadłospis przy zapaleniu mikroskopijnym jelita

Witam :) Stwierdzono u mnie zapalenie mikroskopijne jelita bo mialem i mam biegunki schudlem juz prawie 10kg i nie moge przytyc dlatego moje pytanie co w moim przypadku moge jesc jakis polecany jadlospis ?

Mikroskopowe zapalenie jest dość rzadkim schorzeniem, o nieznanej do końca przyczynie. Rozpoznanie można postawić wyłacznie na podstawie badania histopatologicznego wycinków z jelita grubego.
Nie ma żadnych zaleceń dietetycznych w tech chorobie, można natomiast stosować leki, które są dość skuteczne. Właściwe leczenie usuwa objawy, także biegunki czy utratę masy ciała.