Policystyczne jajniki i występowanie owulacji a ciąża

Choruję na policystyczne jajniki. Parę lat temu skierowano mnie do Szp. ginekologiczno-położniczego na ul. Polnej w Poznaniu na badanie płodności na kilka dni. Prowadzono różne badania i obserwacje, które wykazały że nie wystąpiła w tamtym cyklu owulacja. Czy to znaczy że owulacja występuje w moim przypadku co drugi miesiąc ze zdrowego jajnika? Dodam, że po 4 miesiącach od stwierdzenia braku owulacji byłam już w 4 tygodniu ciąży i skierowaniem na RTG tych okolic, które mogłoby uszkodzić płód.

Piotr Pilarski

W tej chorobie nie ma zasady owulacji co drugi miesiąc. W zespole PCO zdarzają się cykle bezowulacyjne i owulacyjne z różną częstością dlatego zwykle kobietą cierpiącym z powodu tego schorzenia zwykle trudno jest zajść w ciążę.

Pozdrawiam.