Polipowate fragmenty endometrium z obrazami rozrostu gruczołowego w wyniku badania patomorfologicznego

witam właśnie odebrałam wynik badania histopatologicznego . materiał diagnostyczny wyskrobany z jamy macicy .oto treść wyniku ;polipowate fragmenty endometrium z obrazami rozrostu gruczołowego 'bez cech atypii.bardzo proszę o wyjaśnienie tego wyniku [czy to już jest nowotwór]goraco pozdrawiam i serdecznie dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na zmianę łagodną. Nie ma powodów do niepokoju. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie.