Połknięcie przedmiotu przez dziecko a kaszel i katar

3latek połknął plastikową kulkę sredn.ok6mm.W niedziele.Jest środa i w żadnej kupce jej nie było.Ile może trwac taka przeprawa kulki? Czy mozliwe ze ją zaaspirował do płuc bezobjawowo?od pon. kaszle i ma katar i zaczełam sie zastanawiać czy to zbieg okolicznosci?wybiore sie do lekarza ale chciałam zaczekać az kulka wyjdzie.Z rozpoczynajacym przeziebieniem tez zwykle sobie radze zanim pobiegne do lekarza tylko ta sytuacja z nieznanym miejscem pobytu kuleczki mnie troche niepokoi,proszę o poradę.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Koniecznie trzeba się udać do lekarza i wykonać RTG klatki piersiowej, aby sprawdzić czy przypadkiem nie doszło do aspiracji kulki do drzewa oskrzelowego.
Pozdrawiam