Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomarańczowy mocz

Witam, mam 15 lat i dwa dni temu zauważyłem, że zacząłem sikać mocno pomarańczowym moczem oraz czasami czułem, że muszę do toalety, choć nie miałem za dużo moczu. Postanowiłem zmierzyć temperaturę, miałem stan podgorączkowy (o ile to ma znaczenie). Teraz mój mocz wygląda normalnie, ale mam problem z sikaniem, muszę mocniej się wysilać, żeby oddać mocz. Dodam, że rzadko myję to miejsce. Co powinienem zrobić? Czy pomarańczowy mocz może być oznaką jakiejś choroby, zakażenia czy może u mnie jest to problem związany z higieną miejsc intymnych? Nigdy wcześniej nie zaobserwowałem u siebie pomarańczowego moczu, nie wiem co on może oznaczać a też wstydzę się z kimś o tym rozmawiać. Czy mógłbym uzyskać tutaj jakąś poradę w kwestii pomarańczowego moczu? Czy to objaw, który po prostu mogę zignorować czy jednak powinienem coś z tym zrobić? I jeśli tak to co? Może jakieś tabletki, leki? Bardzo proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Opisane dolegliwości sugerują dość jednoznacznie zakażenie układu moczowego. W związku z powyższym konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego w celu zebrania dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenia ogólnego badania fizykalnego. W celu definitywnego potwierdzenia podejrzenia wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu. Po potwierdzeniu podejrzewanej przyczyny lekarz zleci odpowiednie leczenie. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy