Pomiar NT u płodu w 11. i 12. tygodniu ciąży

Witam Serdecznie! Mam pytanie dotyczące pomiaru NT u płodu. Pomiar miałam wykonany w 11 tc i 4 dniu NT wyniosło 2mm przy CRL 4,7 cm. Kolejny pomiar miałam wykonany w 12 tc i 3 dniu NT wyniosło 1,8 mm przy CRL 6,5 cm. Echo kości nosowej widoczne, FHR 164 Czy wyniki są prawidłowe czy powinnam się czym niepokoić? Bardzo serdecznie dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam Anna

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki pomiarów zawsze są odnoszone do siatek centylowych i na tej podstawie i wielu innych danych jest określane prawdopodobieństwo różnych nieprawidłowości. Bez poznania całości wyników ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego ciąże.