Pomiar progesteronu przed planowaniem ciąży

Witam, W związku z staraniem się o dziecko miałam badany progesteron, badanie miało miejsce 7 dni przed planowanym okresem. czy wynik 9ng/ml przy normach 1,2-15,9 ng/ml jest prawidłowy czy za niski i wymaga wizyty u lekarza? Na forach naczytałam się że wynik powinien być ponad 15 ng/ml

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania jest prawidłowy. Niemniej jednak wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.