Pomiar temperatury w pierwszej fazie cyklu

Zawsze w 1 fazie cyklu moje temp wynosiły ok 36.4,a w 2 36.7. W tym cyklu, wyw.lut50 na początku temp wynika 36.4 do 36.6. Jednak dziś 19 dc temp 36.9. Czy to jest ok? Imitujemy ruchy seks.w ubraniach. Dotyka moich pośladków, ale nie wiem czy miał czyste ręce. Pochwe przez majtki wilgotne z podn. Ciąża?przeciew dostałam krwawienie z odstawienia,ale te temp mnie zastanawiają.

Renata GrzechociĹska

Witam!
Wartości temperatury w poszczególnych fazach są różne, jednak zawsze gdy następuje owulacja, temperatura w drugiej fazie cyklu wzrasta w stosunku do temperatury z pierwszej fazy o ok. 0,2 - 0,5 °C. Trzeba również pamiętać o tym, że wpływ na podstawową temperaturę ciała ma wiele czynników np. infekcja nie tylko narządu rodnego ale i ogólnoustrojowa (kaszel, katar, bóle mięśni), przyjmowane leki, alkohol, stres. W przypadku infekcji pochwy występują objawy dodatkowe takie jak: upławy koloru żółtego lub białe o konsystencji serowatej , nieprzyjemny zapach, możliwy świąd, gdyby którykolwiek z tych objawów wystąpił należy się zgłosić do ginekologa!
Jeśli wykluczymy te przyczyny można wnioskować, że doszło u Pani do owulacji.
Do ciąży mogłoby jedynie dojść w przypadku wprowadzenia nasienia do dróg rodnych, jeżeli do takiego stosunku nie doszło możemy wyeliminować taką diagnozę.