Pominięcie 5. tabletki z blistra

Witam, pominęłam 5 tabletkę antykoncepcyjną z blistra. Tabletkę przyjęłam dosłownie 5 minut przed upływem 12 h. Zgodnie z ulotką przyjęcie tabletki przed upływem 12 h nie daje powodów do obaw jednak martwi mnie to czy te jedyne 5 minut wystarczy. Czy w takim wypadku istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku skuteczność antykoncepcyjna nie powinna być zmniejszona. Dla bezpieczeństwa powinna Pani jednak zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni.