Pominięcie przedostatniej tabletki i jednodniowe plamienie a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie... zapomniałam przedostatniej czwartkowej tabletki z blistra (w srode wspolzylam), przyjelam ja dopiero w piatek wieczorem razem z ta piatkowa. zrobilam przerwe poniewaz nie mialam dodatkowego opakowania. dostałam okres po 4 dniach ale byly to tylko plamienia ktore trwały dzien. a wiec czy moze dojsc i tak do zaplodnienia pomimo wystapienia (jednodniowego malego) krwawienia? oraz czy mam zrobic pelne 7 dni przerwy? planuje wziac w piatek 26.09 zeby zapewnic ochrone. pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję skrócenie przerwy. Za pierwszy dzień przerwy proszę uznać czwartek, czyli dzień w którym zapomniała Pani tabletki. Takie postępowanie pozwoli Pani zachować skuteczność antykoncepcji.