Pominięcie 13. tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam, zapomnialam 13 tabletki (26.11), czyli z drugiego tygodnia, biore Madinette i wzielam ja po 14h, reszte normalnie, jednak w 14 tabletce i potem jakos przy 18 i 19 wspolzylam, ale bez wytrysku wewnatrz. w dodatku nie zrobilam przerwy 7-dniowej z lęku przed zapłodnieniem i stosuje tabletki zgodnie. Jednak obawiam się, że pechowo moglo dojsc do tego zaplodnienia, jakie są szanse na to ze doszło? bo mam nadzieje, ze minimalne. pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku, ponieważ był to drugi tydzień stosowania tabletek, a dodatkowo zażyła Pani kolejne opakowanie bez przerwy, ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.