Pominięcie tabletek placebo z blistra tabletek antykoncepcyjnych

Jakiś czas temu na sam koniec 2 tygodnia zapomniałam zażyć tabletkę i zrobiłam to z 14h po czasie.Lekarz (tak jak ulotka) powiedział, że ryzyko ciąży nie istnieje, ale poradził pominięcie tabletek placebo z tego blistra i po zakończeniu przyjmowania hormonalnych zaczęcie nowego (w ulotce charakterystyczne dla 3 tygodnia gdy tabletka zostanie pominięta). Oprócz krawienia od kilku dni, mam też czasami silne bóle menstuacyjne,czy to prawidłowe? Do placebo został mi tydzień.

Aleksander Ropielewski

Są to objawy mogące wynikać ze stosowania antykoncepcji horonalnej. Jeżeli są one bardzo niepokojące proszę skontaktować sie z ginekologiem. Bez przeprowadzenia badania ginekologicznego nie jestem w stanie udzielić precyzyjniejszej porady.