Pomoc w interpretacji wyniku TK
Witam. Odebrałam właśnie wyniki tomografii komputerowej i nie za bardzo wiem jak je rozumieć. Proszę o pomoc. "Ukł. komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, nieco szerszy róg skroniowy lewej komory bocznej w porównaniu ze str prawą, poza tym ukł. komorowy symetryczny. (...) Nieco kręty przebieg naczyń ukł kręgowo-postawnego. (...) Niewielkie przyścienne zgrubienia bł. śluzowej w sitowiu i w zat. szczękowych.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Bez korelacji ze stanem klinicznym i znajomości powodu wykonania badania nie mogę powiedzieć nic więcej ponad to, że wynik badania nie wykazuje patologii i nie daje powodów do zmartwień.