Pomoc w obliczeniu dni płodnych przy staraniach o dziecko

Witam. Od dłuższego czasu mam okres co 32 dni, natomiast od pól roku staramy sie o dziecko i w lutym okresu dostałam juz po 28 dniach. Jak zatem teraz beda dni płodne jeżeli 4.02 był pierwszym dniem krwawienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ten cykl będzie trwał 28 dni, to dni płodne wypadają między 14 a 20 dniem lutego. Proszę jednak pamiętać, że jeśli ma Pani nieregularne cykle to takie obliczanie dni płodnych nie jest wiarygodne. Znacznie lepiej posłużyć się testami owulacyjnymi lub monitorowaniem owulacji poprzez USG.